...Üsküdar Ticaret MesLek Lisesi Resmi Forumu...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...Üsküdar Ticaret MesLek Lisesi Resmi Forumu...

Www.utmL.forumn.org

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Son Çıkan Kitaplar

YazarMesaj
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:48

Suskunlar

Yazar İhsan Oktay Anar

Yayın Evi İletişim Yayıncılık

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2007

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 269

Medya Ciltsiz

Eflâtun rengi hayaller kuran bir "suskun"un sözleridir, bu roman. İşittiğini gören, gördüğünü dinleyen, dinlediğini sessizliğin büyüsüyle sırlayan ve tüm bunların görkemini hikâye eden bir adamın alçakgönüllü dünyasına misafir olacaksınız, satırlar akıp giderken. O ise, muzip bir tebessümle size eşlik edecek, sessizce... Sayfaları birer birer tüketirken, benzersiz erguvanî düşlerin "gerçekliği"nde semâ edeceksiniz ve bu düşlerden âdeta başınız dönecek. Hayat kadar gerçek, düş kadar inanılmaz bu dünyanın tüm kahramanlarının seslerini duyacak, nefeslerini hissedeceksiniz. Çünkü Suskunlar, sessizliğin olduğu kadar, seslerin ve sözlerin, yani musikînin romanıdır. Sonsuzluğun derin sessizliğinin "nefesini üfleyen" ve ona "can veren" bir adamın hayallerinin ete kemiğe bürünmüş kahramanları, en az sizler kadar gerçektir; ya da siz, en az onlar kadar bir düş ürünü... Bağdasar, Kirkor, Dâvut, Kalın Musa, İbrahim Dede Efendi, Rafael, Tağut, Veysel Bey ve diğerleri... Onlar, sessizliğin evreninden İhsan Oktay Anar'ın düş dünyasına duhûl ederek suskunluklarını bozmuşlardır.Bir meczûp aşkı tattı, bir âşıksa aşkına şarkılar yazıp ruhunu maviyle bezedi; diğeri, kaybolduğu dünyada bir sesin peşine düşerek kendini buldu. Nevâ, belki de, herkesin âşık olduğu bir kadının pür hayâliydi. Hayâlet avcısı, kendi ruhunu yakalamaya çalıştı. Zâhir ve Bâtın ise, zıtlıkların muhteşem birliğinde denge bulan iki ayrı gücün cisimleşmiş hâliydi.Suskunlar'ı okuduktan sonra aynaya bakmak, yansıyan aksinizde gerçeği görmek, gördüğünüzü işitmek ve duyduklarınızla sağırlaşıp susmak isteyeceksiniz. Sayfalar tükenip bittiğinde, kim bilir, belki de "suskunlar"dan biri olacaksınız...
https://utml.yetkin-forum.com
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:49

Veda - Esir Şehirde Bir Konak

Yazar Ayşe Kulin

Yayın Evi Everest Yayınları

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2007

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 328

Medya Ciltsiz

Osmanlı’nın son günleri…Eli kolu bağlanmış bir padişah…İşgal altında bir İstanbul…Ve… Esir şehirde bir konak…

Ayşe Kulin, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde, işgal altındaki İstanbul'da bir konakta yaşananları anlatıyor bu kez. Son Maliye Nazırı ve ailesi aracılığıyla o dönemin resmini çizen Veda, çökmekte olan bir tarih ile yeni bir gelecek arayan Milliciler arasında sıkışan o dönem Osmanlı aydınının da öyküsünü dile getiriyor.Ayşe Kulin'in her zamanki ustalıklı ve sürükleyici üslubu ile okurlarının elinden bırakamayacakları bir kitap bu. Günümüz Türk edebiyatında neredeyse eşsiz olan, biyografik veriler ile roman tekniğini birleştirmekteki ustalığını bir kez daha sergileyen Kulin, bu kez bir İstanbul öyküsü bir imparatorluk tarihini birlikte ele alıyor.
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:50

Piraye

Yazar Canan Tan

Yayın Evi Altın Kitaplar

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2003

Boyut 14x 3x 20

Sayfa Sayısı 432

Medya Ciltsiz

....Kızıl saçlıymış Piraye. Kendimi, keşke ben de kızıl saçlı olsayım, diye hayıflanırken yakaladım kaç kez... Okudukça, dizelerin arasına dalıp kendimden geçtikçe, tehlikeli bir biçimde özdeşleşiyordum Piraye'yle.
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:50

Yüreğim Seni Çok Sevdi

Yazar Canan Tan

Yayın Evi Altın Kitaplar

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2007

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 480

Medya Ciltsiz

"Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat."Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi!.." Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını."Yüreğim seni çok sevdio yürek talano yürek yangın yerio yürek seni istiyorbir tek seni..."Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü.Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği kadar gerçek..
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:51

Tanrı'nın Doğum Günü

Yazar Burak Özdemir

Yayın Evi GüzelDünya

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2006

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 522

Medya Ciltsiz

Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu. Artık zamanı gelmişti...Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı.Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chat’leşmeye başladılar.Çocuk "Nasıl olur da Tanrı insanla chat’leşir?" diye sordu."Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum.Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum” yanıtını aldı.Çocuk "Kuran, kutsal bir kitap. O varken İslam’ın imajını değiştirmek neden bana düşüyor?” diye sordu."Kuran’ı bir de benden dinlemeye ne dersin?" dedi Tanrı.“Bu, resim çizmeyi Picasso’dan öğrenmek gibi bir şey” dedi çocuk. Ve her şey ondan sonra başladı...“Artık kütüphanende daha önce hiç okunmamış, kutsal bir kitabın olduğunu biliyorsun.Sır senindir” dedi Tanrı...Öğrendiklerine inanamayan çocuk sokağa çıkıp avaz avaz bağırmak, haykırmak istiyordu...Elif, Lam, Mim… Bu harflere dikkatli bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.Çünkü bugün, büyük gün... Bugün Tanrı’nın doğum günü.Bin yıllık suskunluk sona eriyor, dinler tarihinin en kadim sırrı gün ışığına çıkıyor...Bugün... Bu büyük gün, tüm İslam âlemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun...Tanrı’nın doğum günü kutlu olsun...
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:52

Kayıp Söz

Yazar Oya Baydar

Yayın Evi Can Yayınları

Dil Türkçe

Boyut 14x 2x 20

Medya Ciltsiz

Artık yazamaz olmuş, sözü yitirmiş bir yazar. Kendisine dayatılan başarı ölçütlerini reddedip, dünyayı saran şiddetten kaçmak için uzak adalara sığınan tutkulu bir bilim kadını ve oğulları. Destanların çağrısı ve ezilmişliğin isyanıyla çıktığı dağların şiddetinden kaçan bir Kürt genci. Töreden kaçan gencecik bir kız. Bir itirafçı. İstanbul'da, bir canlı bombanın kör saldırısında parçaları dört bir yana dağılan bir yabancı. Güneydoğu'da bir şehir, özel bir kadın, özel bir yaşam. Norveç'te küçücük bir ada, hiç gelmeyecek masal prensesi annesini bekleyen bir çocuk.Şiddet nerede başlar? Laboratuvarda deney hayvanlarını keserken mi, savaşta ölürken, öldürürken mi? Çocuğuna kendi değerlerini dayatırken mi, insanın acısının fotoğrafını çekerken mi? Töreyi uygularken mi, sevişirken mi, yoksa yabancıyı ötekileştirirken mi?Bir söz arıyordu: kaynağı kurumuş, yitik sözü. Bir ses duydu: "Zarok Kuştin! Çocuğu öldürdüler!" Çığlığın peşine takıldı, uzaklara gitti, insana ulaştı ve sözü buldu.Oya Baydar'ın yeni yapıtı Kayıp Söz'de, roman, insanla ve vicdanla buluşuyor
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:52

Özgürlüğe Kurşun

Yazar Hıfzı Topuz

Yayın Evi Remzi Kitabevi

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2007

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 256

Medya Ciltsiz

Türkiye’de gazeteci-yazar kıyımı 98 yıl önce Hasan Fehmi’yle başlatıldı.1909’dan bu yana 61 gazeteci öldürüldü. Bu onurlu insanlar, özgür düşünceyi baskı altında tutmak isteyen Ortaçağ zihniyetinin kurbanı oldular. Hıfzı Topuz, Özgürlüğe Kurşun’da II. Meşrutiyet’in ilk yıllarında sokak ortasında vurulan namuslu gazetecileri ve bu ilk cinayetleri örgütleyen dönemin “derin devlet”ini, ayrıca yıllar sonra İzmir’de ******’e yapılan suikastın perde arkasını anlatıyor.
mytear
süper moderatör
süper moderatör
mytear

Kadın

Son Çıkan Kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Son Çıkan Kitaplar   Son Çıkan Kitaplar Empty5/1/2008, 19:53

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

Yazar Perihan Mağden

Yayın Evi Can Yayınları

Dil Türkçe

Baskı Tarihi 2007

Boyut 14x 2x 20

Sayfa Sayısı 184

Medya Ciltsiz

"Küçük bir kızı kovası yüzünden aşağılamayı öğrenmiş çocuklar düşün," diyecek Annem yıllar sonra. "O gün orda onların annelerine babalarına derslerini vermek için nasıl yanıp kavrulduğumu düşün. Gözyaşların göğsümü yaktı. Kalbimin tam üstünde ağladın. Ağlattılar seni, boş yere. Öyle çocuklarla oynamana izin vermedim bir daha. Kalbini kırmalarına izin vermedim Bambim."Annemin beni hiç kimselerin ağlatmasına tahammülü yok. Yalnız ve yalnızca Annem ağlatabilir beni. Ben Annemi ağlatabilirim. Başkalarının bizi üzmesine tahammülü yok Annemin."Bizi üzenler cezasını bulurlar Bambim. Bulmaları gerekir. Annen bunun için var. Burada kaldı. Seni üzenlere günlerini göstermek için. Kabalığın ve kötülüğün cezasını vermek için."Biliyorum Annecim. Onlara cezalarını vermek zorunda kaldığını biliyorum

Son Çıkan Kitaplar
1 sayfadaki 1 sayfası